7.6 C
Skopje
Saturday, January 23, 2021
Home Публикации

Публикации

Водичот за лидерство и претприемништво на жените во руралните средини во насока на зајакнување на жените и подобрување на нивниот економски, социјален, образовен и...

Декларацијата на ООН за правата на селаните и другите лица кои работат во руралните средини

ООН Декларацијата за правата на селаните и другите лица кои работат во руралните средини е нов инструмент на Обединети нации за човекови...

Stay Connected

21,398FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles