2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Васка Мојсовска повторно назначена за претседателка на НФФ, а Стеван Орозовиќ назначен за извршен директор на НФФ

Во својот работен дел делегатите на Собранието на Националната федерација на фармери ги избраа управувачките органи на организацијата.

Претседавач на собранието останува Владе Петровски

Помошници на претседавачот се Африм Зибери и Светлана Трифуновска

Членови на Управниот одбор на НФФ: Мемет Синани, Ванчо Кироски, Фросина Ѓоргиевска, Вангелина Пармачка, Васка Мојсовска, Васе Коцев, Стеванче Јорданоски и  управниот одбор го назначи Стеван Орозовиќ за извршен директор на НФФ.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles