11.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021

НФФ на 22.04 ќе го оддржи Годишното собрание

Националната федерација на фармери преку ЗУМ конференција на 22.04.2021 ќе ја оддржа редовната седница на Годишното Собрание на организацијата. Оваа година собранието избира нов управен одбор и воедно на самата седница се разгледуваат сите потребни документи, извештаи за активности кои Федерацијата ги реализира во 2020 и кои активности планира да ги реализира во 2021 година. На свечениот дел на собранието ќе се обрати Васка Мојсовска претседателка на НФФ; Аријанит Хоџа министер за земјоделство шумарство и водостопанство и Аннели Лејна, директорка на регионот Европа за We Effect (Шведска организација за развој) и ќе бидат презентирани резултатите од проектот „Институционална поддршка на НФФ“ подржан од We Effect.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles