1.8 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Одржана седница на УО на НФФ

Разгледување на состојбите во земјоделството и дефинирање на нови стратегии за понатамошно дејствување беа дел од точките на дневен ред на состанокот на Управен одбор на Националната федерација на фармери, оддржан денеска на Факултетот за земјоделски науки и храна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles