1.8 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Поставени пластеници кај семејства кои имаат лица со попречености во Кочанскиот регион

Денес посетени семејствата кои имаат лица со попречености од кочанските села Соколарци, Спанчево, Зрновци и Кнежје и кои добија пластеници преку проектот From Disability to FoodAbility, имплементиран од Националната федерација на фармери, а поддржан од We Effect и Radiohjalpen. Нашите претставници Иван Вангелов член на УО на НФФ и Стеван Орозовиќ, извршен директор на НФФ ги посетија семејстават на кои им ги дадоа на користење пластениците и системите капка по капка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles