2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

НФФ: Драги наши здравствени работнички и работници ви посакуваме среќен празничен ден и чувајте се , а ние ќе ги почитуваме препораките

Националната федерација на фармери им го честита денешниот празник на сите здравствени работнички и работници – 7 април „Светскиот ден на здравјето“ и им посакува пред се многу здравје , среќа и помалку вакви вакви борби кои се вистинска закана за човештвото. Ние земјоделците знаеме што се тешки моменти во животот, затоа и целосно се солидаризираме со вас, бидејќи јунаците по храброста, истрајноста, дисциплината и хуманста се препознаваат.
Драги наши здравствени работнички и работници
– Чувајте се и чувајте не сите нас, а ние ќе ги
почитуваме вашите препораки
– Вие продолжете со вашата здравствена работа, а ние продолжуваме со нашата, производството на храна

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles