2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Се одржа првата седница на УО на НФФ за 2020 година

Започнување со подготовките за Генералното Собрание на НФФ кое ќе се одржи во април 2020, усвојување на извештаите (финансиски и наративен за 2019 и 2020 година), разговори и планирања на активности за тековните земјоделски проблеми, освојување на родовата политика на НФФ и новиот изборен модел на организацијата. Ова се главните точки за кои се дискутираше денеска на состанокот на Управниот одбор на НФФ.
Имено НФФ изминатата година работеше на подготовка на Родовата политика во соработка со експертката Гордана Несторовска и целиот процес беше подржан од страна на Шведската развојна организација We Effect. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles