-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 26, 2022

50 земјоделци во организација на НФФ на земјоделски саем во Солун

Педесетина фармери во организација на Националната федерацијата на фармери по 17 пат присуствуваа на саемот за земјоделство Агротика во Солун, кој е еден од најголемите саеми за земјоделство и механизација во Југо – Источна Европа. На 40 000 метри квадратни 2000 изложувачи од 46 земји во 17 хали  ги имаа изложено своите производи и услуги. Посетителите имаа можност да видат современи земјоделски машини за примарна обработка, како и машини и опрема за пакување на овошје и зеленчук. Ваквите саемски посети НФФ ги организира со цел да се дадат можности на земјоделските производители да видат нови технолошки достигнување, кои се во насока на осовременување на земјоделството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles