2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Средба на НФФ со Агроинститутот во Нитра и Асоцијацијата на млади фармери

Во рамките на студиската посета во Словачка, Националната Федерација на фармери реализира средба со Агроинститутот во Нитра и Асоцијацијата на млади фармери. Работата на Агроинститутот ја презентира директорката на истоимената институција Марија Дебречениова, која потенцира дека оваа институција врши сертификација и мониторинг на работата на советниците во земјоделскиот сектор. Студиската посета е дел од Проектот „Институционална поддршка на НФФ“ подржана од Шведската организација за развој WE Effect.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles