2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Климатските промени вистинска закана за земјоделството и руралниот развој.

Васка Мојсовска, претседателка на НФФ со својата приказна и со изнесување на ставовите на Националната федерација на фармери за Al Jazeera Balkans за климатските промени и земјоделството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles