1.8 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Катастрофална слика во Преспа

Климатските промени го одземаат трудот и вредноста на земјоделците и земјоделките. Невидена штета се прави на руралното население. Ваква штета е направена во преспанскиот регион пред неколку дена со тоа што целосното производство на јаболка е уништено во преспанските села Крани, Наколец, Штрбово, Љубојно, Долно Дупени и Стење. Покрај тоа што штета е направена врз земјоделството, материјална штета е направена и во кампот во Крани и околните куќи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles