2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Одржан состанок на Националната конвенција на ЕУ за РМ

Во  просториите на Министерството за земјоделство се оддржува состанок на програмскиот совет на Работна Група 1 (земјоделство и рурален развој) од Националната конвенција на ЕУ за РМ, каде се дефинираат последните детали за следната сесија која треба да се оддржи на 18 Јуни. Националната федерација на фармери е активно вклучена во Конвенцијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,989FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles