1.8 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Честит 8ми Март

Ние руралните жени од Тимјаник, Неготино во работна атмосфера им посакуваме СРЕЌЕН ПРАЗНИК на сите жени со поддршка за Осмомартовскиот Марш. „Само 5% од руралните жени се сопственици на имот и земјоделско земјиште и најголема пречка и понатаму се непишаните традиционални закони.ОВА МОРА ДА СЕ ПРОМЕНИ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles