1.8 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Работилница со земјоделци за легализација на објекти на земјоделско земјиште

Националната федерација на фармери во соработка со Националниот ромски центар со подршка на We Effect организираа работилница за давање на правни совети на земјоделци за легализација на објекти на земјоделско земјиште и легализација на други објекти, еден од големите предизвици во земјоделството, кои преставуваат и кочница за искористеноста на ИПАРД програмата, како и развој на фармите во делот на поголеми инвестици и подобрување на квалитетот на производството. По реализирана работилница со секој учесник се разговараше за неговиот предмет, каде што се дефинираа оделните чекори кои треба да се преземат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles