1.8 C
Skopje
Wednesday, January 26, 2022

Соопштение

Поради лошите временски услови откажана трибината за денес за идната недела со јаболкопроизводителите во Ресен

 

Почитувани земјоделци сакаме да ве информираме дека трибината „Трендови во јаболкопроизводството“, која требаше да се одржи денес во Ресен во 16 часот се одложува за наредна недела. Поради неповолните временски услови и обилните врнежи од снег лицата кои требаа да присуствуваат на Трибината од Скопје побараа од НФФ да ја одложи трибината и да се одржи наредна недела кога ќе има поволна временска прогноза и нормализирано одвивање на патниот сообраќај во државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles