1.8 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Групна Посета на Агротика 2018 во Солун

НФФ организира посета на АГРОТИКА 2018 во Солун

Националната Федерација на Фармери организира посета на Mеѓународниот саем за земјоделска механизација на Први и Втори Февруари 2018 година, опрема и материјали АГРОТИКА 2018 во Солун Република Грција.

[text text_format=””]

 

Агенда за посета на саемот:

Прв ден ЧЕТВРТОК 1 ФЕВРУАРИ 05:00 часот поаѓање од Скопје со попатно застанување по автопатот Скопје Гевгелија. Посета на саемот Агротика од 11 до 17 часот, 17:30 часот заминување за Паралија, ноќевање во хотел.

Втор ден ПЕТОК 2 ФЕВРУАРИ појадок во хотелот организирана посета на фарма и во регионот на Катерини заедно со група фармери од Република Србија.

Посета на Трговски центар КОСМОС во Солун, 18 часот тргнување за Македонија и враќање во вечерните часови.

[/text][accordions id=”” multiple_open=”” close_all=””][accordion title=”Цената на Аражманот е 2900 денари по лице во што е вклучено:”]

  • Автобуски Превоз Скопје – Солун, Паралија и назад,
  • Сместување на база на едно ноќевање со појадок,
  • Двокреветни и трокреветни соби во Паралија,
  • Водич и влезница на саемот,
  • Посета на фарма во околината на Катерини,
  • Посета на трговски центар Космос во Солун.

 

[/accordion][/accordions][column-sneeit-shortcode-enable-nested-0 class=”” width=”50″ padding_left=”0″ padding_right=”0″ disable_responsive=”” sticky_inside=””][text text_format=””]

Контакт лице
Благојче Најдовски – 070/937-132
Менаџер за членство и услуги

[/text][/column-sneeit-shortcode-enable-nested-0][column-sneeit-shortcode-enable-nested-0 class=”” width=”50″ padding_left=”0″ padding_right=”0″ disable_responsive=”” sticky_inside=””][text text_format=””]

[/text][/column-sneeit-shortcode-enable-nested-0]

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,878FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles